PSU FORTRON VITA-550BD 500W 80
| Power | 550W | |
| Manufacturer | FORTRON | |
| Model | VITA-550BD | |
| Form Factor | ATX12V V3.1 | |
| AC Input | 200-240V~ 4A 50-60Hz | |
| DC Output | +3.3V/ +5V/ +12V/ -12V/ +5Vsb;20A/ 20A/ 45.8A/ 0.3A/ 2.5A | |
| PFC Type | Active ≧ 0.9 | |
| Fan Information | Sleeve Bearing, 120mm | |
| Safety and Environmental | OVP, OCP, OPP, OTP, SCP, UVP, SIP, NLO | |
| Dimensions | 140×150×86 mm | |
| Other | Retail | |
| Warranty | 60 Months |
Централен офис: Варна ул. “Селиолу” 2В